top of page

דהב

לכל אחד סיני שלו.

סוג של גן עדן שתמיד רוצים לחזור אליו.

צריבות של זיכרון

חופשה קסומה בנביעות

טיול ג'יפים,

סנטה קתרינה

מעיינות ובוסתנים בהר הגבוה

שארם, מפרץ נעמה

ראס אבו גלום

שנים של געגוע

ושוב חזרנו

דהב, מלון ג'ז דהבייה המושלם

נהנינו מהכל

מהמקום

מהשירות

מהיחס והאווירה

וכמובן מהחברה

נבוא שוב


יוני 2022
לפני נסיעה לסיני רצוי להתעדכן דרך קבוצות הפייסבוק לגבי שעות פתיחת המעבר ושאר נהלים. המיידע נגיש וברור.

מלבד אזור סנטה וההר הגבוה, ניתן לחלק את אזור החוף לארבעה גושים מרכזיים:

טאבה - קרובה מאוד לאילת, ישנם מספר מלונות שהגעה אליהם פטורה מאגרה.

נואיבה, ראס השטן - יש בה מבחר של אפשרויות לינה כולל חושות ברמות שונות, הכי דומה לסיני של פעם.

דהב - בשני שליש הדרך לשארם, אזור הנופש לא גדול אומנם, אבל יש בו כל מה שצריך כדי להנות. כמה מלונות טובים מאוד, חוף ים טוב מפרץ יפיפה, העיר דהב, מקומות לצלול מרהיבים וקרוב מאוד לבלו הול, הלגונה הכחולה וראס אבו גאלום.

שארם – שם נמצאים המלונות המפוארים, הקלאבים ואתרי הצלילה המפורסמים בעולם, ומועדונים שמציעים קורסי צלילה וחבילות של ספארי צלילה. יש בה שדה תעופה בינלאומי וטיסות ישירות מישראל.

ויזה ודרכי הגעה – לבעלי דרכון ישראלי, אין צורך בויזה לסיני. יש היום טיסות לא זולות לשארם. אם יורדים לדהב עדיפה הדרך המסורתית. להגיע ברכב עד אילת ומדהב לקחת הסעה. (כדאי לתאם מראש). עלות בין 60 ל 80 דולר לצד אחד. כדאי לוודא שזה רכב חדש עם מזגן. בקבוצות בפייסבוק יש פרטי קשר של מספר נהגים. לינה – יש מבחר מאוד גדול במחירים שונים. מחושה ללא מזגן ועד מלונות פאר. כדאי להשקיע מחשבה בבחירת האזור וסוג המלון. אנחנו היינו בדהב במלון ג'אז דהבייה שהוא מלון 4 כוכבים במחיר סביר ורמה גבוהה מאוד ושירות מצוין. (לקחנו הכל כלול והיה כדאי), המלון לא מאוד גדול כך שהכל קרוב. הבריכה, חדר האוכל וחוף הים (בשונה משארם ששם המרחק בדרך כלל גדול יותר).


אוכל - מן המפורסמות שלא באים לסיני בשביל האוכל. גם במלונות המפוארים האוכל לרוב אינו מצטיין. לכן פשוט צריך להתאים את רמת הציפיות. בנוסף, במקרים רבים אנשים מקבלים קלקולי כיבה דרמטיים שיכולים להימשך מעל שבוע ומשביתים לגמרי את התפקוד. חשוב לקחת אתכם אנטיביוטיקה מסוג ציפרודקס שאמורה לסיים את האירוע בזמן קצר יחסית.

כסף - אפשר לשלם גם בדולרים, עדיף להחליף לכסף מקומי במעבר הגבול או להוציא דרך הכספומט.

במלון אפשר לשלם באשראי, אבל מחוצה לו צריך מזומן. בטיחות וביטחון - סוגיה מורכבת, וגם משתנה. לכן צריך להתעדכן סמוך ליציאה. חשוב להקפיד על ביטוח בריאות ולשים לב בכביש.


תקשורת ושפה – במלונות יש wifi שלא תמיד עובד ולא בכל שטחי המלון, אפשר לקנות סים מקומי ואז יש כיסוי טוב.


תחבורה - אפשר להיכנס עם רכב שרשום על שם הבעלים. צריך להתעדכן לגבי ההנחיות. ניתן להתנייד בקלות ומחירים סבירים יחסית עם מוניות.


עונות ומזג אוויר - דומה לארץ ולאילת, יחד עם זאת בקיץ החום פחות מעיק מאשר באילת. יש יותר אויר ובערב נעים.


משך הטיול ומסלול - בזכות הקרבה לישראל, גם סוף שבוע ארוך זה אופציה טובה. כמובן שאם אפשר ליותר ימים, מה טוב.
מסלול שעשינו בארבעה ימים:

הגעה ביום חמישי בצהריים למלון בדהב – ים/ בריכה יום שישי – ים בריכה אפשר גם ללכת לצלול קרוב לעיר דהב, וכן יש ימייה במלון יום שבת – טיול לבלו הול וראס אבו גאלום (כדאי לקבוע עם מישהו שייקח אתכם לבלו הול וידאג לכרטיסים לסירה לראס אבו גאלום), אפשר להמשיך ללגונה הכחולה שהיא די קרובה. יום ראשון אחרי ארוחת בוקר - חזרה לארץ.

אם יש יותר ימים אפשר לשלב כמובן יום בשארם, טיול להר הגבוה או טיול ג'יפים לאחד הנחלים. דהב ממוקמת במרכז, כך שהכל נמצא במרחק של כשעה נסיעה ממנה.


מוזמנים להציץ בגלריה שלנו

Comments


הישארו מעודכנים

תודה רבה!

פוסטים אחרונים

אין עדיין תגים.
bottom of page